KAMİL KOÇ RAHAT HAT NEDİR?KAMİL KOÇ RAHAT HAT

Pilot uygulaması 15 Ocak 2005 tarihinde, Bursa-Ankara güzergâhında başlayan ve bugün tamamı özmal 51 araçlık bir filoyla gerçekleştirilen Rahat Hat Seferleri, üçüncü yaşını doldurdu. Gördüğü ilgi ve talep doğrultusunda, gün geçtikçe daha fazla araçla güçlendirilen Rahat Hat filosu, tüm konforu ve özellikleri yanında, uygun fiyatıyla da ilgi çekiyor.
Özel eğitimli personel, zengin ikram çeşitliliği ile de yolcularına ayrıcalık sunan Rahat Hat otobüsleri, konfor ve imkânlarının dışında, sahip olduğu teknik özellikleri sayesinde de güvenli bir yolculuk sunuyor. Özel üretim olan Man Fortuna araçlar, yarı otomatik pilota sahip. Bu sayede araç kaptanları, hızı istedikleri şekilde belirleyip (örneğin 80 km.), sadece otobüsün direksiyon kontrolü ile ilgilenebiliyorlar. Direksiyon kontrolü haricinde tüm sistem, otobüsün donanımı sayesinde idare edilebiliyor. Rampa çıkarken, yokuş inerken, viraj dönerken araç, hızı koşullara göre ayarladığından, kaptanın rahat sürüşünü arttırdığı gibi, yolcular için de daha fazla güvenlik sunuyor.
Kamil Koç`un İstanbul-Ankara-İzmir-Bursa güzergahında `Rahat Hat``da kullanacağı yeni otobüslerinde cep telefonuyla konuşabilme, gerektiğinde şarj edebilme imkanı, dizüstü bilgisayarları için kesintisiz ve ücretsiz internet bağlantısı bulunuyor. Azaltılmış koltuk sayısı ile ister tekli, ister çiftli deri koltukları bulunan otobüslerde özel yastık, dijital uydu bağlantısı, özel müzik yayını da bulunuyor.